Як безпечно проводити ультразвукове дослідження і знезаражувати апарати УЗД в умовах COVID-19 — заява WFUMB

Комітет з питань безпеки Всесвітньої федерації ультразвукової діагностики в медицині та біології (WFUMB) опублікував заяву з рекомендаціями щодо безпечного проведення ультразвукових досліджень в умовах COVID-19 і знезараження УЗД-апаратів.

Як зазначають автори заяви, ультразвукове дослідження легень біля ліжка хворого є важливим для пацієнтів у вкрай важкому стані, зокрема в діагностиці пневмонії при COVID-19. Ультразвукове дослідження все частіше використовують в екстрених умовах через те, що доступність КТ грудей у ​​відділеннях невідкладної допомоги обмежена.

Проте ультразвуковий апарат може потенційно бути ланкою в передачі інфекції, і попередні дослідження показали прогалини в знаннях основних заходів профілактики інфекції при використанні ультразвукової діагностики.

«Документ був створений для захисту пацієнтів і медичних працівників, особливо при обстеженні пацієнтів з підозрою або підтвердженим діагнозом COVID-19. Цей документ містить інструкцію з очищення і знезараження обладнання та безпечного проведення ультразвукового дослідження в умовах COVID-19. Це стосується всіх практикуючих фахівців (лікарів ультразвукової діагностики, лікарів суміжних спеціальностей), які використовують ультразвукове дослідження для діагностичної візуалізації під час пандемії COVID-19 (наприклад, в акушерстві та гінекології, у важких пацієнтів, при нещасних випадках і невідкладній медичній допомозі, в педіатрії, реаніматології, кардіології та ін.)», — йдеться в заяві WFUMB.

ЧИТАТИ ДОКУМЕНТ ПОВНІСТЮ

11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) офіційно оголосила спалах інфекції, викликаної SARS-CoV-2 (COVID-19), пандемією. Це внесло корективи в роботу медичних установ, спрямовані на гарантування безпеки пацієнтів і персоналу, а також мінімізацію ризиків, пов'язаних з передачею інфекції.