Як вибирати УЗД апарат

10 порад з вибору УЗД апарату

 

Великий вибір УЗД сканерів, широкий діапазон цін, різнопланова комплектація і велика кількість ультразвукових датчиків призводять до того, що медичний персонал губиться в кількості пропозицій від різних постачальників.


Для того, щоб Вам було легше купити апарат УЗД, який максимально відповідає потребам медичного центру і при цьому вписується в бюджет, ми виділили декілька пунктів, на які варто звернути увагу.

 

  

  1. Сфера застосування ультразвукового апарату.
    Залежно від спеціалізації Вашої клініки, досліджень, які лікарі планують проводити на УЗД апараті, і потреб пацієнтів виділяють такі типи обладнання для УЗД:
    - для акушерства та гінекології
    - для досліджень серця та судин (кардіологія)
    - багатоіункціональні.

    Кожен тип УЗД апарату відрізняється максимальною продуктивністю в своїй галузі. Але багатофункціональні УЗД апарати найбільше поширені, оскільки можуть охопити найбільшу кількість медичних задач.
    Якщо Ви хочете придбати висококласний ультразвуковий сканер з повною комплектацією, великим набором датчиків (в тому числі 3D/4D),то в цьому випадку навряд чи вийде купити УЗД апарат недорого.

  2. Нові чи відновлені (не б/у) УЗД апарати. Бувають випадки, коли необхідний експертний апарат УЗД, але фінансові можливості обмежені. У подібній ситуації можна запропонувати відновлені ультразвукові системи. Подійбний УЗД сканер не набагато відрізняється по якості від нового медичного обладнання, але при цьому має привабливу вартість. Тим більше, відновлене обладнання проходить апгрейд (перевірка, заміна запчастин, оновлення програмного забезпечення) на офіційних заводах GE Healthcare та постачається клієнту з комплектом нових датчиків. Також дуже важливим показником надійності такого обладнання є те, що постачальник дає 1 рік офіційної гарантії.

  3. Конструкція обладнання для УЗД (портативний УЗД апарат, стаціонарний, переносний УЗД апарат з візком).

  4. Режими зображення. В-режим або 2D–режим, M-режим, доплерівський режим -зазвичай використовуються в стандартній комплектації. Але залежно від збільшення потреб росте й потреба різних режимів. Такі режими візуалізації, як кольоровий доплер, тканинний й енергетичний доплер, імпульсно- та постійно-хвильовий доплер, автоматична оптимізація зображення, B-Flow, розширені можливості стрес-ехо досліджень, тканинна гармоніка, Easy 3D та ін. можуть значно розширити можливості діагностики.

  5. Розширення та розмір діагоналі екрану. Від цього залежить на скільки зручно працювати з апаратом та якість виведення картинки на екран.

  6. Кількість необхідних датчиків. Для стандартних рутинних ультразвукових досліджень достатньо буде й 2-3 датчиків. Проте якщо Ви плануєте займатися спеціалізованими обстеженнями, то в цьому разі кількість датчиків може зрости до 5-6 шт.

  7. Глибина сканування. Для різних зон обстеження потрібна різна глибина сканування датчиків. Щоб Вам було легше визначитися, які датчики потрібні для Вашої медичної практики, розберемося яка глибина сканування буває в певних типів датчиків. Для початку потрібно розуміти, що чим вища частота датчика (МГц), тим менша глибина сканування.

    Наприклад, під час  абдомінальних досліджень (нирок, печінки, шлунку, деяких видів гінекологічних досліджень) глибина сканування сягає від 30 до 36 см. Такої глибини можна досягти на низьких частотах (від 1 до 6 МГц), які характерні для конвексоного датчика.

    УЗД дослідження серця, кровотоку головного мозку проводиться на глибині до 22-24 см. Це можливо на частотах від 1,7 до 5 МГц. Така частота буває у секторного датчика (для дорослих). 

    Якщо Ви займаєтеся дослідженнями в акушерстві, гінекології, урології  – глибина сканування коливається від 1 до 15 см. Така глибина сканування досяжна на середніх частотах – від 2,5 до 11 МГц, і це ендокавітальний датчик.

    УЗД молочних залоз, шкіри, судин чіпляє верхні шари тканин (від 1 до 10 см). це можливо за частоти  від 3 до 12 МГц. Дана частота притаманна лінійному датчику.

  8. Кількість портів для датчиків, які можна підключати одночасно. Залежно від класу системи, кількість портів, які можна використати одночасно, може коливатися від одного до чотирьох.
  9. Можливість додатково встановити опції й доукомплектувати апарат датчика у майбутньому. 

  10. Вага ультразвукової системи (кг). Компактний розмір та легка вага апарату полегшує його застосування в невеликих приміщеннях та в разі переміщення його з кабінету в кабінет. Але якшо розмір приміщення дозволяє і немає необхідності пересування, то не варто прив'язуватися до габаритності УЗД системи.

На ринку України є багато як виробників, так і дистрибюторів медичного обладнання. Але далеко не кожен постачальник добросовісно ставиться до своєї роботи. Вирішивши, що Ви хочете купити УЗД апарат, варто звертатися в перевірені компанії, які вже встигли себе зарекомендувати на ринку.

Звертаючи за придбанням медичного обладнання в Протек Солюшнз Україна,Ви отримаєте якісну консультацію, правильно оформлені документи, своєчасне постачання. якісний гарантійний та післягарантійний сервіс, навчання персоналу.

Ще не визначилися з вибором для ультразвукової діагностики? Тоді зв'яжіться з нами і наші спеціалісти Вам допоможуть:

Телефон/факс: +38 044-593-43-25/26

Мобільний:     +38 095-295-31-31

@mail:      office@protech-solutions.com.ua

Каталог УЗД апаратів >>>

НА ГОЛОВНУ >>>