Світовий рівень променевої терапії при лікуванні онкологічних захворювань. Відеоогляд лінійного прискорювача Halcyon від Varian Medical Systems

Минуло лише 2 місяця відтоді, як перший пацієнт почав лікування на лінійному прискорювачі Halcyon в Київському обласному онкодиспансері, а на каналі відомого youtube-блогера Андрія Березовського «Hexplorer» з'явився відеоролик «Світовий рівень при опроміненні раку. Лінійний прискорювач Halcyon Varian 1-й в Україні». За 2 дні - уже близько 4-ьох тисяч переглядів, і це лише початок!

Нагадаємо, що Halcyon від Varian Medical Systems - це сучасний лінійний прискорювач, який має унікальну для лінійних прискорювачів архітектуру з інноваційним круговим дизайном гентрі у поєднанні з запатентованим багатопелюстковим двошаровим коліматором з роздільною здатністю 5 мм, який опромінює пухлину з максимальним збереженням здорових тканин та органів.

Візуально за своїм дизайном апарат Halcyon дуже схожий на КТ-сканер. Така геометрія є добре знайомою для пацієнтів і не викликає додаткового страху стосовно процедури опромінення, таким чином вони почувають себе комфортно та у безпеці. Знижений рівень шуму, невисокий процедурний стіл з плавним переміщенням та м’яке вбудоване освітлення додатково створюють позитивний вплив на пацієнта.

Крім того, апарат оснащений вбудованим поглиначем пучка, тому його можна встановлювати в аналогічні за розмірами й захистом бункери після демонтажу кобальтових гамма-апаратів, тим самим значно знизити витрати та час на реконструкцію існуючого бункера.

Декілька цікавих фактів про Halcyon:
• до 100 пацієнтів / день – це пропускна здатність даного апарату;
• 1 - 2 хвилини – триває опромінення, незалежно від методики, яка використовується VMAT чи IMRT;
• 5-8 хвилин – «від дверей до дверей» - це середній час, що пацієнт перебуває в бункері;
• 10 - 14 днів – типовий термін введення апарату в експлуатацію;
• доступні всі сучасні методики опромінення.

Андрій Березовський наглядно продемонстрував на відео яким чином відбувається сам процес лікування на лінійному прискорювачі Halcyon в Київському обласному онкодиспансері. Відчув на собі те, що відчуває кожен пацієнт під час створення індивідуальної термопластичної маски. Основне завдання даної маски - зафіксувати пацієнта в правильному положенні (ідентичному як при КТ-скануванні для створення плану опромінення), щоб він не рухався під час процедури і можна було максимально точно довести відповідну дозу до пухлини.

Ще більше цікавої інформації про лінійний прискорювач Halcyon від Varian Medical Systems дивіться у відеоролику Андрія Березового.